• 99/10/29

معرفی اجمالی مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران (داروخانه های۱۳ ابان) و خدمات این مجموعه در بحران کرونا

مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱۳ ابان)

معرفی اجمالی مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران (داروخانه های۱۳ ابان) و خدمات این مجموعه در بحران کرونا

 

مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران با برند 13 آبان، با قدمتی حدود 40 سال و دارا بودن  بخش های متفاوت، شامل 8 داروخانه واقع در سطح شهرتهران، بیش از 14 داروخانه بیمارستانی مستقر در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران، انبار و مرکزتامین کننده دارو و تجهیزات ، کلینیک و مرکز مشاوره تخصصی، واحدهای ستادی ، معاونت آموزشی و ...  

با رسالت تلاش و توسعه مستمر کمی و کیفی در عرصه های آموزش ، پژوهش و ارائه خدمات و مراقبت های داروئی، سالیانه  به حدود 4 میلیون نفر از هم وطنان،  ارائه خدمت می نماید.

هم زمان با شیوع بیماری کرونا در اسفند 98، این مجموعه به عنوان بخش مهمی از زنجیره سلامت و درمان،  خدمات خود را  بر تامین دارو و تجهیزات ، انجام مشاوره های تخصصی ،  تهیه پروتوکل های درمانی و ... متمرکز نمود که این خدمات هم اکنون نیز ادامه دارد.  .

واحدهای تشکیل دهنده مجموعه:

1) واحدهای  تامین کننده دارو و تجهیزات پزشکی :

واحدهای  تامین کننده مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران، شامل مرکز تامین دارو وتجهیزات داروخانه های  بیمارستانی و انبار مرکزی داروخانه های دانشکده داروسازی می باشد.

 

-  مرکز تامین داروخانه های  بیمارستانی

این مرکز مسئولیت خطیر تامین و توزیع کلیه اقلام دارویی ، تجهیزات پزشکی و محافظتی،  مواد ضدعفونی کننده و.... بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران را در مقابله با بیماری کرونا عهده دار می باشد.

نظر به محدودیت عرضه برخی اقلام در شروع بحران از جمله شیلد محافظ صورت، این مرکز با اقدامی جهادی ،  با کمک تعدادی از کارکنان و همچنین، دانشجویان داوطلب واحد بسیج دانشجویی، به سرعت به تهیه و تامین شیلد مورد نیاز اقدام کرد.

 

-  انبار مرکزی مجموعه داروخانه های دانشکدهکه علاوه برمسئولیت تامین داروی کلیه  داروخانه های  سطح شهر این مجموعه ، با تلاش مضاعف ، درتامین داروی واحدهای بیمارستانی مجموعه نیز، به یاری مرکز تامین پیوست.

 

2) داروخانه های دانشکده داروسازی مستقر در سطح شهر تهران : 

داروخانه  های شبانه روزی و فوق تخصصی  13 آبان،  نمونه طالقانی ، بوعلی، ایثار، شهید عابدینی ، دکتر امینی و داروخانه پلی کلینیک 16 آذر، که در مناطق مختلف شهر تهران واقع شده است.

3)داروخانه های  بیمارستانی واقع در:

مجتمع  امام خمینی (ره) (داروخانه های بستری و سرپایی، اورژانس، انبار مرکزی تامین دارو مجتمع، انستیتو کانسر، ولی عصر عج)، داروخانه های بیمارستان های سینا (بستری و سرپایی)، دکترشریعتی (بستری، سرپایی، اورژانس)، بهارلو (بستری و سرپایی) ، ضیائیان ( بستری و سرپایی) ، رازی ( بستری ، سرپایی و ترکیبی)،  یاس،  مرکزطبی. کودکان (بستری و سرپایی)، بهرامی، امیراعلم (بستری و سرپایی)،  آرش، مرکز تامین تجهیزات دندانپزشکی و داروخانه بیمارستان روزبه،

با اعلام  شیوع بیماری  و  با توجه به محدودیت امکانات کشور در ارائه مقدار کافی محلول های ضدعفونی کننده، با همت  مدیریت و کارکنان داروخانه ترکیبی  بیمارستان رازی،  تولید و بسته بندی  مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح در شرایط بهداشتی ، برای عرضه در کلیه داروخانه های مجموعه و داروخانه های بیمارستانی ، آغاز شد. 

 

 4) مرکز اطلاع رسانی داروپزشکی 13 آبان

یکی دیگر از واحد های مجموعه داروخانه های دانشگاه، مرکز اطلاع رسانی داروپزشکی 13 آبان می باشد.

داروسازان شاغل در این مرکز،  همه روزه حتی روزهای تعطیل ، از 8 صبح تا ساعت 20  از طریق شماره تلفن های 82101 و 190 پاسخ گوی سوالات هم وطنان و کادر درمان ، در خصوص اطلاعات داروئی  می باشند.

 با شیوع  بیماری، علاوه بر افزایش قابل توجه تعداد تماس ها، درصد زیادی از سوالات به بیماری کرونا معطوف شد ..

 

5) کلینیک مراقبت های دارودرمانی داروخانه  13آبان  :

دستیاران و  متخصصان داروسازی بالینی، همه روزه  در ایام غیر تعطیل، خدمات تخصصی مشاوره داروئی را به صورت حضوری و رایگان، در این مرکز به هم وطنان ارائه می کنند.

در اسفند 98 علاوه بر انجام خدمات مشاوره، تهیه و ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی وتجهیزات حفاظتی مانند ماسک و شیلد، پایش سلامت کارکنان و... در دستور کار کلینیک قرار گرفت .

 

6) واحدهای ستادی و پشتیبانی سازمان مرکزی :

 واحدهای ستادی سازمان مرکزی، علاوه بر ارائه خدمات در زمینه آموزش دانشجویان داروسازی،  کلیه فعالیت های واحد های صف را پشتیبانی  می کنند ،  

.اسامی  واحدها به شرح زیراست:

 معاونت اجرایی ،  معاونت  توسعه و برنامه ریزی ، معاونت آموزشی، واحد مدیریت ،  امور مالی داروخانه های دانشکده داروسازی ، امورمالی  داروخانه های بیمارستانی،  امور بیمه، واحد منابع انسانی ، واحد کامپیوتر،واحد پاسخگویی تلفنی موجودی دارو ، واحدهای تدارکات و کارپردازی،  تاسیسات وانبار مصرفی، واحد های دبیرخانه و روابط عمومی  می باشد. 

 

 بدیهی است این مجموعه حداکثر تلاش خود را به منظور ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و کمیت بر اساس توانمندی های علمی و عملی موجود در مجموعه داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران،  مبذول می دارد.

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *