• 00/01/25

COVID-19 احتمالا توسط شیر مادر منتقل نمی شود

Covid-19

COVID-19 احتمالا توسط شیر مادر منتقل نمی شود

محققان اعلام کرده‌اند که احتمال انتقال کروناویروس جدید از مادر به نوزاد از طریق شیردهی بسیار بعید است.

COVID-19  به احتمال زیاد توسط شیر مادر منتقل نمی شود

محققان اعلام کرده‌اند که احتمال انتقال کروناویروس جدید از مادر به نوزاد از طریق شیردهی بسیار بعید است. هیچ موردی مبنی بر انتقال کروناویروس از طریق شیرمادر دیده نشده، هر چند احتمال بالقوه این رخداد کماکان مورد سوال است.

محققان 64 نمونه شیر مادر را از 18 خانم در سراسر ایالات متحده که به ویروس کرونا جدید (SARS-CoV-2)، عامل بیماریCOVID19-،آلوده بودند، جمع‌آوری کردند.

براساس مطالعه‌ای که اخیراً به صورت آنلاین درمجله انجمن پزشکی آمریکا منتشرشده‌است، یکی از نمونه‌ها از نظرRNA ویروس کرونا مثبت نشان داده شد اما آزمایش‌های  بعدی مشخص کردند که ویروس امکان تکثیر ندارد و در نتیجه شیر نمی‌تواند برای نوزاد عفونت ایجاد کند.

نویسنده این مقاله، کریستینا چمبرز که استاد اطفال دانشگاه کالیفرنیا نیز می‌باشد،اعلام کرده: "شناساییRNA ویروس کرونا در نمونه به معنی عفونت‌زایی این ویروس نیست. ویروس کرونا برای بیماری‌زایی باید تکثیرشود. این مورد درهیچ یک از نمونه‌های مورد بررسی مشاهده نشد." 

چمبرز در خبرنامه UCSD گفت: "یافته‌های ما نشان می‌دهد شیر مادر به خودی خود منبع عفونت برای نوزاد نیست." برای جلوگیری از انتقال ویروس هنگام شیردهی، استفاده از ماسک، شستن دست‌‌ها و ضدعفونی کردن دستگاه شیردوش پس از هر بار استفاده توصیه می‌شود.شیر مادر فواید بسیار زیادی برای مادر و نوزاد دارد.

تهیه و تنظیم: دکتر هستی فوتوگرافی 

منبع: drugs.com / آگوست 2020

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *