• 99/08/07

آشنایی با بیماری ها وتوصیه های داروساز

حساسیت نسبت به پنی سیلین و آنتی بیوتیک های وابسته
حساسیت نسبت به پنی سیلین

حساسیت نسبت به پنی سیلین و آنتی بیوتیک های وابسته

برخی از افراد در مواجهه با واکنش های غیر حساسیتی ، آن را تحت عنوان واکنش های حساسیتی گزارش می کنند که نتیجه ی آن این است که بیمار بدون اینکه نیاز باشد از مصرف پنی سیلین در عفونت خاصی اجتناب می کند و دارویی که کمتر موثر بوده و یا برایش سمی تر است تجویز می شود.

تغییر سبک زندگی در پرفشاری خون
سبک زندگی در پرفشاری خون

تغییر سبک زندگی در پرفشاری خون

پرفشاری خون وضعیتی است که می­تواند منجر به مشکلات جدی در فرد گردد. رعایت رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن می­تواند به اندازه مصرف دارو در کنترل فشار خون موثر باشد. مهمترین نکاتی که در این زمینه مطرح می­شود اجتناب از سیگار کشیدن، کاهش استرس، کاهش مصرف الکل و ورزش منظم می باشد. هر کدام از این تغییرات می­تواند به تنهایی تأثیر خود را در کاهش فشار خون نشان دهد. اما رعایت هم زمان این موارد می­تواند تأثیر چشم گیری در پایین آوردن فشار خون بیمار داشته باشد

فلج بل
فلج بل

فلج بل

ناتوانی در بالا بردن ابرو،افتادگی چشم و گوشه دهان،عدم توانایی در بستن یک چشم بطور کامل که می تواند منجر به خشک شدن چشم شود.صدای بلند می تواند منجر به احساس ناراحتی در گوش سمت درگیر شود که اصطلاحا پرشنوایی گفته می شود.برخی بیماران حس چشایی در جلوی زبان را نیز از دست می دهند. استروییدها(پردنیزون) برای 1 هفته تجویز می شوند و با کاهش تورم عصب سبب افزایش احتمال بهبودی کامل می شوند.در صورتیکه درمان در 3 روز اول بیماری شروع شود بهترین پاسخ درمانی وجود خواهد داشت.

واکسن هایی که قبل از باردار شدن توصیه می شود
واکسیناسیون دوران بارداری

واکسن هایی که قبل از باردار شدن توصیه می شود

سرخک ،سرخجه،اوریون: برای مشخص شدن ایمنی یک خانم بر علیه سرخک ،سرخجه و اوریون تست خون انجام می شود و در صورت منفی بودن تزریق صورت گیرد.حداقل فاصله بین تزریق و باردار شدن باید 1 ماه باشد.در صورت ابتلا به این عفونت ها در ابتدای بارداری امکان سقط وجود دارد.عفونت سرخجه در ابتدای بارداری با نقایص شدید جنینی شامل کری،اختلال در تشکیل چشمها،قلب و مغز همراه است.